[KOM-416307] Dynamiskt inköpssystem - Provning, Mätning och Analys av BEST-system och komponenter (DIS)

Annonsöversikt

Upphandlingens nummer
KOM-416307
Utförandeort
Sverige
Upphandlingen genomförs med förfarande
Dynamiskt inköpssystem
Ansvarig upphandlande organisation
Trafikverket
JournalID
15135
Meddelande om upphandling

Publik annons: Den här upphandlingen är annonserad publikt.

Trafikverket avser att upphandla en ”Mät- och Analystjänst” för att underlätta för organisationen att kunna fatta faktabaserade beslut. Detta för att stärka Trafikverkets kvalitetsarbete kring upphandlade tekniska System och komponenter. Trafikverket upphandlar detta genom Dynamiskt inköpssystem (DIS). Dynamiskt inköpssystem är en elektronisk metod för upphandling. Leverantörer får ansöka om att kvalificera sig för att komma med i det dynamiska inköpssystemet under hela giltighetstiden. Kvalificerade leverantörer får anbudsinbjudningar och kan lämna anbud på de specifika köpen. Se AUB.1. Avsikten med denna Upphandling är att ge Trafikverket tillgång till förmåga att mäta och analysera om våra system och komponenter uppfyller ställda krav.

Sista dagen för inlämning
2031-09-10
Sista dag för att ställa frågor är
2032-04-09
Anbud giltigt t.o.m.
2032-02-18
Tidsfrist för att lämna in ditt anbud
 Dagar  Timmar  Minuter  Sekunder

Mer information hittar du genom att klicka på Ansökningsdokument i menyn till vänster och under rubriken Skapa anbudsansökan finns information om hur du ska lämna in ansökan.

Den här upphandlingen tillåter kontinuerlig öppning av ansökningar, det innebär att upphandlaren kan öppna din ansökan omedelbart efter att det har lämnats in. Detta betyder också att du inte kommer att kunna återta din ansökan efter att du har lämnat in den. Det finns dock möjlighet att skicka in flera ansökningar.

Den här upphandlingen tillåter flera ansökningar, du kan skicka in flera ansökningar.

Kategorikoder
Nuts
SE
Sverige
CPV (MD97)
71000000-8
Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
CPV (MD97)
71600000-4
Teknisk provning, analys och konsulttjänster
CPV (MD97)
71900000-7
Laboratorietjänster

Genom att anmäla intresse på sidan intresseanmälan får du aviseringar via e-post om det sker förändringar. Du har där även möjlighet tacka nej till att lämna in ansökan.